LMS Backoffice: persoonlijke schermindeling mogelijk
Bij het plannen en volgen van ritten is overzicht belangrijk. Maar wat voor de ene planner werkt, is voor de ander juist onhandig. Daarom hebben we een nieuwe stap gezet in de gebruiksvriendelijkheid van LMSBackoffice: een flexibel docking-systeem waarmee gebruikers zelf hun schermindeling kunnen bepalen.
Vanaf nu kunnen de verschillende onderdelen van het planningsscherm - zoals de lijst met ritten, de kaartweergave en de rittenvensters met alle stops - vrij worden verplaatst en opnieuw worden ingedeeld. Je bepaalt zelf als gebruiker wat je waar op je scherm wilt zien. Werk je liever met de kaart links en de ritten rechts? Of wil je juist meerdere rittenvensters onder elkaar zetten? Het kan allemaal.
Interface aanpassen aan werkwijze en voorkeur
Deze flexibiliteit is niet alleen prettig, maar ook functioneel. Klanten die met veel ritten werken, hebben vaak andere wensen dan gebruikers met een kleiner wagenpark. Ook het type scherm speelt een rol: op een groot bureauscherm wil je misschien zoveel mogelijk informatie naast elkaar zien, terwijl je op een laptop liever compacter werkt. Dankzij het nieuwe docking-systeem pas je de interface eenvoudig aan op jouw werkwijze en voorkeuren.
Optimalisatie rittenlijst
Daarbij hebben we ook de rittenlijst zelf verder geoptimaliseerd. Die is beschikbaar in drie weergavemodi:
- Klein: ideaal voor gebruikers die met grote aantallen ritten werken — zonder problemen kunnen er meer dan 100 ritten overzichtelijk worden weergegeven.
- Middel: een gebalanceerde weergave voor dagelijks gebruik.
- Groot: perfect voor situaties waarin je slechts enkele ritten beheert en meer details per rit direct zichtbaar wilt hebben.
Daarnaast is ook het ritoverzicht zelf aanpasbaar. Gebruikers kunnen kiezen welke kolommen en velden ze willen zien, zodat alleen de informatie die relevant is voor hun werk in beeld komt. Zo houden we rekening met de uiteenlopende behoeften van zowel kleine als grote bedrijven.
Voordelen op een rij
De voordelen op een rij van de aanpasbare indeling:
- Vrijheid in schermindeling: sleep vensters naar de plek waar jij ze wilt hebben.
- Ondersteuning voor meerdere rittenvensters tegelijk: vergelijk ritten naast elkaar of werk aan meerdere plannen tegelijk.
- Kaart en rittenlijst los van elkaar te positioneren: ideaal voor gebruikers die veel met geografische informatie werken.
Deze ontwikkeling sluit aan bij onze bredere visie: een planningssysteem dat zich aanpast aan de gebruiker, in plaats van andersom. Door planners meer controle te geven over hun werkomgeving, maken we het plannen niet alleen efficiënter, maar ook prettiger.
En dit is nog maar het begin. In combinatie met andere recente uitbreidingen — zoals het openen van meerdere ritten tegelijk en het tonen van uitgebreide planningsinformatie — groeit LMSBackoffice uit tot Ritplan: een krachtige, flexibele tool voor moderne transportplanning. Volledig in de webbrowser, realtime en afgestemd op de praktijk.